היכן מתחילים? בשאלות כמובן!

קבלת פטנט טוב תלויה במה שכלול בבקשה לפטנט וגם באופן שבו היא נכתבת. הצורך לכלול את האלמנטים הנכונים בבקשה הוא די ברורו, אך כתיבת הבקשה באופן הנכון עשויה לחסוך לכם לא רק כאב ראש, אלא גם זמן וכסף רב. ולכן, בחודשים הבאים נביא במסגרת זו הצעות ואסטרטגיות לרישום פטנט בארה”ב; אנו נתמקד לעתים בדברים שמה שיש לכלול בבקשה (למשל, אלמנטים הקשורים לכשירות לקבלת פטנט, גילוי המצאה, וכו’), ולעתים באופן כתיבתה (למשל, הדרישות הפורמאליות של המשרד הפטנטים בארה”ב, בתור דוגמא).

אולם בטרם נצלול למהות, , ברצוני לשאול שאלות אחרות, אפילו בסיסיות יותר:

  1. מדוע אתם רוצים לקבל פטנט בארה”ב? מה לדעתכם תרוויחו מכך? האם הוא יעזור לכם למנוע באופן פעיל מאחרים לעסוק בתחום הטכנולוגי שבו אתם עוסקים כדי שתוכלו להתקדם בשוק של ארה”ב ללא תחרות? האם הוא יעזור לכם למשוך השקעות?יותר מהחשיבות של מודעות עצמית, המטרות שלכם (או אלו של לקוחותיכם) אמורים להניע את החלטותיכם במהלך הכנת הבקשה והבחינה.
  1. האם סוג הטכנולוגיה שלכם כשיר לקבלת פטנט ב-2017? והאם איכפת לכם מהתשובה לשאלה זו? אחזור ואדגיש: סוגי הטכנולוגיה הכשירים כיום לפטנט בארה”ב הם מעטים יותר מאלה שהיו רק לפני שנים אחדות. לכן, בטרם תגישו בקשה לפטנט בארה”ב, יהיה כדאי מאד לשקול אם רישום פטנט הוא בכלל אפשרי. למרות הצפי הקשה לכשירות פטנט בטכנולוגיות מסוימות כגון, אבחון רפואי, תוכנות וחומרים ביולוגיים מבודדים, ייתכן שאתכם או את הלקוחות שלכם לא יעניינו המאבקים על כשירות פטנט (ראו שאלה #1). אם הערך של בקשת הפטנט טמון במעמדה כבקשה תלויה ועומדת (בלבד), או ביצירת ידע קודם כדי למנוע מאחרים לרשום פטנטים משלהם בתחום שבו אתם עסןקים, כי אז האתגרים הנוכחיים לכשירות פטנטים כשלעצמה, אולי לא יהיו חשובים.

האם אתם עדיין רוצים לקבל פטנט בארה”ב? אם כן, הצטרפו אלינו וביחד נקווה לענות על השאלות של ‘מה כותבים’ ‘ואיך כותבים’, כדי שהחוויה של רישום הפטנט תהיה מוצלחת יותר וקשה פחות.

לקראת הטיפ הבא: “למה אתה מתכוון כשאתה אומר שאיני יכול לרשום פטנט לאפליקציה החדשה שלי?!”

יש לכם שאלות בנוגע למידע הנ”ל? האם יש נושאים שהייתם רוצים לשמוע עליהם? אשמח לשמוע מכם!

More Posts You May Find Interesting